Gemeente Wijchen sluit camperplaats vanwege overlast

De gemeente Wijchen sluit per 1 oktober de camperplaats bij Zwembad de Meerval. Op 28 maart 2023 wees de gemeente op het parkeerterrein van het zwembad een locatie aan voor twee campers voor recreatief nachtverblijf. Deze camperplaats diende als alternatief voor de parkeerplaats bij de bibliotheek in Wijchen, die eerder dat jaar was komen te vervallen.

Sinds de opening zijn er echter meldingen binnengekomen over overlast, met name door een te groot aantal campers en zwerfafval, aldus de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom besloten de camperplaats bij Zwembad de Meerval op te heffen.

Zwembad de Meerval te Wijchen

NKC-camperplaatsspecialist Bert Nellestijn vindt het jammer dat gemeentes overwegen camperplaatsen te sluiten: “De leefbaarheid wordt juist vergroot door betere camperplaatsen in te richten. Camperaars bezoeken behalve horeca en winkels ook culturele instellingen. Gemeentes hebben hier baat bij.” Nellestijn ziet nog altijd mogelijkheden voor een camperplaats in de buurt en pleit voor de realisatie van een beter ingerichte locatie.

De sitecode van Parking bij Zwembad de Meerval op Campercontact.com is 104658.

Deel artikel