Marokko met je hond

Honden Marokko
marokko-tafraoute-slofjes-overal-slofjes-79
20190214_214458-1
g-marokko-onbekend-goulmima-excursie2-201902921-090-81-158

Een unieke manier om dit land met zijn duizend-en-een-nacht-sfeer samen met je hond te ontdekken!

Deze reis is alleen te boeken voor hondenbezitters die hun hond meenemen naar Marokko. Een aantal excursies wordt twee keer uitgevoerd zodat de honden niet alleen achter hoeven te blijven.

euro

NKC-leden v.a. € 3.980 / niet-leden v.a. € 4.422

calendar_month

11 jan 2026 - 16 feb 2026

route

3.800 kilometer

people

20 campers

Hoogtepunten

  • Natuurspektakel en avontuur
    Rijd met 4×4’s door de spectaculaire Anti-Atlas en bewonder de roze granieten rotsen van Tafraoute en de groene oase van Aït Mansour midden in een ruige kloof.
  • Van kust tot kasbah
    Ontdek de relaxte sfeer van Essaouira, slenter door de toegankelijke medina en geniet van verse vis in de haven of wandel over uitgestrekte stranden met je hond.
  • Camperpanorama’s en koningssteden
    Geniet van de spectaculaire bergroute naar de Dadeskloof en dompel je onder in de duizend-en-een-nacht-sfeer van Marrakesh met zijn levendige Djemaa El Fna-plein.

Deze unieke groepsreis is speciaal ontworpen voor reizigers met honden. Korte excursies, hondvriendelijke routes en indrukwekkende natuur maken dit tot een onvergetelijk avontuur. Vanuit Tanger-Med reis je via de magische Anti-Atlas en het roze graniet van Tafraout naar de woestijnstadjes M’Hamid en Merzouga. Een spectaculaire 4×4-tocht mag niet ontbreken. Daarna geniet je van groene oases, imposante kasbah’s en de legendarische lemen stad Aït Ben Haddou. De reis eindigt in het indrukwekkende Marrakesh, vol kleuren, geuren en geluiden. Ook Essaouira en de Dadeskloof zorgen voor adembenemende panorama’s.

Routeoverzicht Marokko met je hond
foto-6-a
dag-13-ait-ben-haddou-1
marokko-oualidia-strand-wandeling-79
marokko-hond-1
Rijdagen: dag 2, 4, 5

Dag 1-6 Tarifa, Chefchaouen

Een betoverende start in Marokko
Na de oversteek vanuit Spanje zetten we voet op Afrikaanse bodem en reizen we door naar het magische Chefchaouen. Deze charmante stad dompelt je bij aankomst direct onder in de authentieke Marokkaanse sfeer, met haar betoverende blauwe medina vol karakter en kleur.
In het labyrint van smalle steegjes ontdek je kleurrijke kraampjes vol geurige kruiden, handgemaakte sieraden en zoete lekkernijen die je zintuigen prikkelen. Elk hoekje is fotogeniek: van prachtig versierde deuren tot stapels vers fruit en vrolijke markten.  Na dit zintuiglijke avontuur trekken we verder naar de kust, waar een ontspannen strandwandeling, het geluid van de zee en speelse honden een rustgevende afsluiting vormen van de eerste dagen van deze bijzondere reis.

marokko-met-je-hond-kruiden-kraam
Rijdagen: dag 7, 10, 11

Dag 7-12 Sidi Ouassay

Van hippiestadje tot plaatselijke markt
Ook in de tweede week trekken we verder naar het zuiden – ontspannen, ontdekken en genieten! Onze eerste stop is het betoverende Essaouira, een charmante kuststad met een relaxte, artistieke sfeer. Binnen de historische stadsmuren ligt een overzichtelijke medina waar je heerlijk kunt dwalen – zonder te verdwalen!
Buiten de muren wacht de levendige haven met zijn iconische blauwe bootjes. Hier proef je de sfeer van het dagelijks leven en kun je smullen van vers gevangen vis. De nabijgelegen vismarkt is een belevenis op zich!

We bezoeken ook het landelijke Ida Ougourd, waar het traditionele dorpsleven nog tastbaar is. Tot slot ontspannen we aan het rustige strand van Sidi Ouassay – een plek van zee, stilte en ruimte, perfect om samen met je hond uit te waaien.

morocco-1349846_1280
Rijdagen: dag 13, 17

Dag 13-17 Tafraoute

Natuurspektakel in de Anti-Atlas
Na het verlaten van de Atlantische kust trekken we de indrukwekkende Anti-Atlas in. Hier wacht het kleurrijke Berberdorp Tafraoute, omringd door een waanzinnig decor van roze graniet. De markante rotsformatie die hoog boven het dorp uittorent is een echte blikvanger en vormt de toegang tot een onvergetelijk landschap vol rood gesteente en stille bergdorpjes.

Tijdens een avontuurlijke 4×4-trip naar Aït Mansour ontdekken we hoe fotogeniek deze regio werkelijk is. Terwijl we over smalle bergwegen slingeren, ontvouwt zich achter elke bocht een nieuw panorama – van ruige kliffen tot serene valleien. Aan het einde van de kloof wacht het hoogtepunt: een weelderige oase vol wuivende palmen, scherp contrasterend met rode rotsen en een felblauwe lucht.

marokko-tafraout-zonsonder-met-schapen-79
Rijdagen: dag 18, 21, 22, 25

Dag 18-25 Merzouga

Een woestijnervaring die je raakt
Als je nog nooit in de woestijn bent geweest, dan wordt dit een unieke week. In het zuidoosten van Marokko maken we kennis met het nomadenbestaan en het leven in de Sahara. Een ideale uitvalsbasis voor een tocht ver buiten de bewoonde wereld is Merzouga, een dorpje aan de rand van de Erg Chebbi, een woestijngebied.

Met jeeps rijden we door eindeloze zandvlakten en stoppen we onderweg onder meer om thee te drinken bij een berberfamilie en eten we ‘berberpizza’ op een bijzondere plek. Ook bijzonder is de (facultatieve) dromedaristocht naar een van de hoogste zandduinen in de omgeving om de zonsondergang te bewonderen.

20190214_205802-3
Rijdagen: dag 26, 28, 29

Dag 26-30 Boumalne du Dadès

Onderweg door een ander universum
De camper is jouw rijdende uitkijkpost op een aaneenschakeling van adembenemende landschappen. Een van de hoogtepunten is de route van Goulmima naar Boumalne du Dadès – een spectaculaire tocht dwars door de Hoge Atlas. De weg slingert door ruig berggebied, met grillige rotsformaties en uitgestrekte woestijndalen die je het gevoel geven op een andere planeet te rijden. In een kloof waar roodbruine rotswanden steil oprijzen en groene oases plotseling opduiken, beleef je het ultieme roadtrip gevoel. Geen files, geen haast – alleen jij, de weg en het landschap dat als een film aan je voorbijtrekt.

marokko-boumalne-dadeskloof-haarspeldbochten-79
Rijdagen: dag 31, 37

Dag 31-37 Marrakesh

Een betoverend slot van een onvergetelijk avontuur
Onze reis eindigt in het prachtige Marrakesh, waar je je meteen in een sprookje uit duizend-en-een-nacht waant.
Midden in het bruisende hart ligt het beroemde Djemaa El Fna-plein, een levendig theater van straatmuzikanten, geurige eetstalletjes en kleurrijke kraampjes. De geluiden, geuren en kleuren van de stad prikkelen al je zintuigen.

Na deze zintuiglijke explosie verlaten we het binnenland en keren we rustig terug richting de Atlantische kust. Via Mohammedia en Kénitra komen we aan bij onze laatste bestemming: een ontspannen dag aan het zwembad of nog één keer heerlijk uitwaaien op het strand. Een perfect moment om de reis te laten bezinken voor we de boot terugnemen.

marokko_markt_winkel_kleuren_kruiden_gember_001_arabisch-avontuur

Datum en prijzen

Vertrekdata 2026
Startdatum 11-01-2026
Einddatum 16-02-2026
Deze reis is niet beschikbaar voor alleenreizenden
Camper + 2 personen € 3.980
NIet-leden: Camper + 2 personen € 4.422

Inbegrepen

  • Ferry-overtocht Algeciras – Tanger Med
  • Ferry-overtocht  Tanger Med – Algeciras
  • 36 overnachtingen
  • 11 excursies
  • 4 lunches (incl. 1 drankje)
  • 6 diners (incl. 2 drankjes)
  • 1 diner met entertainment
  • Kennismakingsbijeenkomst met diner en overnachting
  • Wegenkaart van het reisgebied
  • Online reisinformatie in de app TripPlans
  • Fooien
  • Ondersteuning bij de formaliteiten voor de tijdelijke exportvergunning voor de hond
  • Bijdrage voor het bouwen van klimaatbestendige gemeenschappen, vergroten van de biodiversiteit en het afkoelen van de aarde met Justdiggit ter compensatie van de CO2 uitstoot.

Extra

  • Voor een geprint reisboek geldt een toeslag van € 35 per boeking.

Betaling

  • Voor deze reis geldt een aanbetaling van 20%.
  • Controleer je gegevens zorgvuldig tijdens het boeken. Wijzigingen in boekingsgegevens kunnen op verzoek worden doorgevoerd. Hiervoor brengen wij € 25,- administratiekosten per wijzigingsverzoek in rekening.

Belangrijke informatie

  • Deze reis is uitsluitend voor hondenbezitters die Marokko willen zien en de hond willen meenemen. Maximaal 2 honden per equipe. Er worden geen speciale activiteiten voor de honden georganiseerd.
  • Vechthonden zoals bijvoorbeeld Staffords, Pitbulls, Rottweilers etc. zijn niet toegestaan op deze reis.
  • Paspoorten moeten nog minimaal 6 maanden geldig zijn na vertrek uit Marokko.
  • Check voorafgaand aan de reis of je verzekering hulpverlening dekt in het reisgebied van deze reis.
  • Deze reis heeft beperkt plek voor campers langer dan 8 meter (incl. fietsenrek). Neem voor inschrijving contact op.
  • Dit is een zeer inspannende reis; een goede fysieke conditie is een vereiste.
  • Deze reis is geschikt voor camperaars die ervaring hebben met rijden in de bergen.
  • De campings zijn niet zoals in West-Europa en van beduidend mindere kwaliteit. Elektriciteit ontbreekt vaak en sanitaire voorzieningen zijn minimaal. Er dient regelmatig gebruik te worden gemaakt van de voorzieningen in de eigen camper. Behalve het ontbreken van elektriciteit kan (warm) water een probleem zijn.
  • Een originele groene (geen witte) kaart is verplicht
  • Het meenemen van drones naar Marokko is ten strengste verboden.
  • Ervaring leert dat restaurants in de landen die we bezoeken beperkt rekening kunnen houden met specifieke dieetwensen (m.u.v. vegetarisch).
  • Check voor boeking de Algemene voorwaarden NKC camperreizen – NKC
  • Kijk hier voor actuele informatie over het land
  • Op dit moment is de reis nog in ontwikkeling. Mogelijk worden er nog een aantal wijzigingen aangebracht, die afwijken van het programma zoals is weergegeven.

Reizen met je hond

  • Na aanmelding ontvangen de deelnemers een brief met details over de procedure voor het verkrijgen van de benodigde documenten zoals die op het tijdelijk exporteren van honden naar Marokko van toepassing zijn alsmede de terugkeer naar Spanje en de ondersteuning daarvoor vanuit de NKC. Zonder de juiste documenten is er geen toegang tot de ferry.  De kosten van deze procedure zijn voor eigen rekening.
  • Deelname aan de kennismakingsdagen inclusief hond is verplicht.
  • Op de kennismakingsbijeenkomst moet de uitslag van de Bloedtest op Rabiës titer worden getoond.
  • Van alle honden wordt verwacht dat ze zich sociaal gedragen tegenover andere honden en mensen.
  • In de Marokkaanse cultuur worden honden als onrein beschouwd. Houd hier rekening mee bij contact met de lokale bevolking en respecteer dit. 
  • In bepaalde regio’s kunnen zwerfhonden voorkomen, met mogelijk risico op ziektes. Deze gebieden worden zoveel mogelijk vermeden.
  • Er wordt overnacht op campings die geschikt zijn voor honden, met voldoende mogelijkheden om ze veilig uit te laten. 
  • Reken vóór aanmelding uit of jouw hond tijdens de reisperiode loops kan worden. Zo ja, neem dan contact op met je dierenarts en vraag om een medicijn om deze periode uit te stellen. Een andere mogelijkheid is sterilisatie. Een loopse hond kan niet deelnemen aan deze reis.
  • Sommige excursies worden in twee groepen georganiseerd, zodat honden niet te lang alleen hoeven te blijven. 
  • Honden zijn in winkels, restaurants en tijdens (facultatieve) excursies niet toegestaan
Reisbegeleiders
derk-en-margriet-van-dijken

Derk en Margriet

Kennismakingsbijeenkomst

12 en 13 november 2025 't Lierderholt te Beekbergen

verzekeringen-algemeen-klantenservice-microfoon Contact

Contact

Heb je vragen over het boeken van een groepsreis? Neem dan contact met ons op. We helpen je graag.

east
Service en contact

Voordelen NKC Groepsreizen

8.1
Gemiddelde waardering deelnemers
done
Reizen voor en door camperliefhebbers
done
Méér dan 25 jaar ervaring in camperreizen
done
Hoge beoordeling door deelnemers

Samen richting een duurzame campergeneratie

Elke campertrip genieten we weer van alle fraai- en vrijheid die de natuur ons te bieden heeft. Dat gunnen we de volgende generatie camperaars natuurlijk ook! Met het behalen van het Travelife partner certificaat behoort de NKC tot een groeiende groep reisorganisaties in Nederland die duurzaamheid daadwerkelijk heeft omarmd. Want door vandaag milieubewuster te camperen, maken we aan het eind van de rit samen het verschil voor de camperaar van morgen.

Bekijk ook andere groepsreizen

Meer over
Deel reis